תמונה1תמונה2תמונה3תמונה4

כיצד לרכוש מצלמת אבטחה?

כיום איננו יכולים להיות בכל מקום וכיוון, שאנו רוצים להיות עם היד על הדופק כל הזמן גם כאשר איננו נמצאים, אנו רוצים לדעת מה מתרחש בהיעדרנו להשגיח על עובדינו, על המטפלת השומרת על ילדינו וכד' התקנת מצלמות אבטחה הינו פתרון מושלם עבורנו.
אין ספק שהתקנת מצלמות אבטחה יעניקו לנו שקט נפשי וביטחון אישי רב, אבל בשוק קיים מגוון רחב של מצלמות אבטחה הנבדלות זו מזו ולכן, תהליך רכישת מצלמת אבטחה עלול לבלבל אותנו, במאמר זה אציג מספר שאלות בסיסיות אשר יעזרו לנו בבחירת מצלמת אבטחה.
לאחר שהחלטנו כי ברצוננו לרכוש מצלמות אבטחה, ישנם מספר תכונות חשובות אשר יש לקחת אותם בחשבון, על מנת  לסייע לנו בבחירה המתאימה ביותר עבורנו.

להלן מספר שאלות שיעזרו לך בתהליך רכישת מצלמות אבטחה:
מהו הנוף אותו אנו רוצים לצלם?
אנו צריכים להחליט מהם הפריטים אשר ברצוננו  לצלם, ההחלטה נעשית בהתאם לצרכינו.
כמה מצלמות אבטחה נדרשות לנו לצורך צילום הנוף?
מספר מצלמות האבטחה נקבע בהתאם לגודל הנוף והפריטים בהם אנו רוצים להתמקד. כמו כן, גם לכרטיס ההקלטה יש חלק בבחירת מספר המצלמות למשל: ישנם כרטיסי הקלטה המתאימים למספר מצומצם של מצלמות אבטחה (למשל: 2 מצלמות) או כרטיסי הקלטה המתאימים למספר מקיף יותר של מצלמות אבטחה.

האם אנו מעונינים במצלמה גלויה או מצלמה סמויה?   
ישנן מצלמות נסתרות המיועדות להסלקה. כיום מוצעים פתרונות רבים להסתרת מצלמה למשל: מצלמות בתוך גלאי נפח או גלאי עשן וכד'.
האם אנו מעונינים בהקלטת קול?  
ישנן מערכות אבטחה הכוללות מיקרופונים להקלטת קול בשילוב עם וידאו בכדי שנוכל לשמוע ולצפות.

האם תעדיף מצלמה בחיבור חוטי או אלחוטי ?
התשובה לשאלה זו תלויה בשאלה, היכן  המצלמה תהיה ממוקמת : מצלמות אבטחה קוויות הן קבועות ותלויות בתשתית וכמו כן, הן מבטיחות איכות תמונה גבוהה יותר. לעומת זאת,מצלמות אבטחה אלחוטיות יכולות לשנות את מיקומן בצורה קלה וניתן להתקינן במקומות רבים יותר. קיימת בעיה כשהתקני אלחוט נוספים נמצאים בטווח ועשויים להפריע בתקשורת ובהעברת הנתונים.

האם יש מקור חשמל קרוב ?   
קיימים מצלמות אבטחה ומוניטורים מסוימים אשר חייבים להתחבר לשקע בקיר ואילו אחרים ניתן להפעיל באמצעות סוללות .

האם תרצה להשתמש במחשב ?    
ניתן לחבר את מצלמות האבטחה למחשב בעזרת כרטיס הקלטה , ובכך לאפשר לצפות בנעשה עם רישום סיסמא בבית או בעסק מכל מקום בעולם, בעזרת שימוש בחיבור לאינטרנט. אבל, אם איננו מעונינים להשתמש במחשב למשל, מבעיית חוסר מקום. ניתן להתקין  שרת וידיאו  ולחבר לו עד 4 מצלמות אבטחה וכך, לצפות בנעשה דרך רשת האינטרנט מאובטח בסיסמא. פתרון נוסף לאבטחה ללא שימוש במחשב הינו התקנת מצלמת IP המותקנת בה תוכנה לשליטה מרחוק.

היכן אנו מעונינים להתקין את מצלמת האבטחה בתנאי חוץ או בתנאי פנים?
מצלמות אבטחה המותקנות בתנאי חוץ, זקוקות להתאמה נאותה לסביבה ולתנאי מזג האוויר, כמו כן ייתכן שהמצלמות יחשפו למיקרים של וונדליזם ולכן, יש להשתמש במיגון מתאים כמו: שימוש במצלמת אנטי ונדאל.
מהו מקור האור?
אספקת אור יציבה ואמינה בין אם מהסביבה או מהמצלמה עצמה חיונית לאיכות תמונה גבוהה. ולכן, ככל שרמת החשיפה נמוכה יותר, כך פחות אור דרוש לתמונה נקייה.
בעזרת מצלמת אינפרא אדום ניתן לבצע מעקב חשאי בחשכה. ואילו במיקרים שבהם מקור האור עדיין אינו מספיק ניתן להתקין פנס.

מהי זווית הראיה של המצלמה?
זווית הראיה נקבעת על ידי העדשה. ככל שאורך העדשה במ"מ יותר גבוה כך, זווית הראיה יותר צרה וניתן לראות פחות פריטים ולהתמקד יותר על האובייקט למשל: אנו צריכים לבדוק האם אנו רוצים להתמקד בפנים של האדם או בסביבתו.

מהי רמת האבחנה הנדרשת?
ככל שהרזולוציה של מצלמות אבטחה יותר גדולה כך, ניתן להבחין ביותר פריטים. קיימות 2 שיטות לרמת אבחנה (רזולוציה): שיטת הקווים: לפי שיטת זו קיימות 3 סוגי אבחנות: רזולוציה נמוכה (360 קו), רזולוציה בינונית (380-420 קו) ורזולוציה גבוהה (470-540 קו). לעומת זאת, שיטת הפיקסלים: 320X240,640X480,1024X1280 וכד'.
לסיכום, בשוק ישנו מגוון רחב של מצלמות אבטחה אשר נבדלות זה מזו בתכונותיהן ובמחיריהן ולכן, בבואנו לרכוש מצלמת אבטחה אין להקל ראש בבחירה ולבחור אך ורק לפי המחיר כיוון, שמצלמת אבטחה זולה היא לוודווקא מצלמה איכותית. כפי שהצגתי לעיל ישנם מאפיינים נוספים מלבד מחיר שאנו צריכים להתייחס עליהם בתהליך הרכישה

מצלמות אבטחה

מערכות אזעקה

אינטרקום

מצלמות נסתרות